Čítanie ako extrémny koníček

To, že čítanie môže byť nebezpečné, vedia určite všetci, ktorí čítali Meno ruže alebo 451 stupňov Fahrenheita. Ale ani v obyčajnejších prípadoch nie je čítanie úplne bezproblémový koníček. Veď posúdte sami.

Spôsobuje zdravotné problémy.

Okrem klasického otlačenia zadnej časti tela a bolesti chrbta od dlhého čítania je tu ešte jedna zákerná vec – prsty porezané od papiera. Napríklad ja som schopná porezať si prsty o papier na akejkoľvek knihe okrem elektronickej. Nielen, že je to hrozne nepríjemné, ale ocitnúť sa v takej chvíli vedľa hladného upíra môže byť skutočne životu nebezpečné.

Keep Calm & Bite Me!!

Spôsobuje kozmetické nedokonalosti.

Neustále čítanie do noci spôsobuje nezdravú farbu pleti a kruhy pod očami – je však pravda, že ak vyznávate gothic alebo EMO štýl, môže to byť pre vás aj výhoda.

eye candy # beautiful # gothic # men

Pri čítaní na verejnosti možu vzniknút pochybnosti o vašom duševnom zdraví.

Najmä ak sa nezdržíte prejavov ako hlasný plač, hlasný smiech alebo výkriky „to je ale debil!“ na adresu postáv. V takýchto prípadoch sa nečudujte podozrievavým pohľadom okoloidúcich, ani skutočnosti, že okolo vás vznikol vyľudnený kruh v priemere cca 20 metrov a za rohom vykukuje policajt s vysielačkou.

Upozornenie: knihy môžu spôsobovať nevhodné výbuchy citov.

Ak je kniha naozaj pútavá, možete veľmi ľahko stratiť prehľad o tom kde ste a kam idete.

Nesmierne nebezpečné, ak máte vo zvyku čítať pri chôdzi. A pozor, možno si nesadáte na lavičku, ale na cudzí bicykel!

This is a great vintage Dutch bike, as you can see they are sturdy enough to comfortably carry two. Only in the Netherlands - love it!   amsterdamcyclechic

Nemôžete prestať myslieť na knihu, ktorú čítate, aj keď ju práve nečítate.

Určite to poznáte. Síce musíte z dôvodu spánku, starostlivosti o rodinu, prípadne kvôli práci prerušiť čítanie, ale myšlienkami ste ešte stále v príbehu. Premýšľate nad tým, ako asi bude pokračovať a vôbec sa nesústredíte na to, čo práve robíte. Pre mňa ako účtovníčku nesústredenosť v práci nie je až taká nebezpečná, ale pre sústružníka može mať chvíľa nepozorosti ďalekosiahle následky. Napríklad už nebude mat ten istý počet prstov na ruke ako predtým.

“Vec” – pomocník z The Addams Family.

Čítanie môže spôsobiť depresie.

Veru tak, na citlivejšie povahy môže čítanie pôsobiť aj takto. Depresie môžete mať z čohokoľvek. Z toho, že vaše zázračné superschopnosti sa ešte neprejavili, z toho, že všetci krásni, sexy a bohatí milionári už majú za asistentku niekoho iného, z toho, že niečo desivé sa určite ukrýva u vás v skrini. Alebo len z toho, že na svete je také obrovské množstvo skvelých kníh, že ich nemáte šancu v živote prečítať.

Táto kniha mi ničí život!

Fakt extrémne, že? Možno by sa mali čitatelia zamyslieť nad používaním ochranných pomôcok. Ale jedno je jasné – nech už je to akokoľvek nebezpečné, čítanie stojí za to! 🙂

Reklamy

14 thoughts on “Čítanie ako extrémny koníček

  1. Skvělý článek, já tě miluji! 😀 A ty prsty nedej bože, když se řízneš nad knížkou!!!!! 😀 A ještě bych dodala, že nošení x tašek z knihkupectví má také vážné zdravotní dopady 😀

    • 😀 Práve som si predstavila knihu s krvavými škvrnami, aké štýlové napríklad na detektívke. 😀 A máš pravdu, nosenie veľkého množstva kníh som mala spomenúť, to má neuveriteľné zdravotné následky 😀 Tuším mal byť ten článok tak o polovičku dlhší 🙂

  2. Úžasný článek, výborně jsi mě pobavila! A skvěle vybrabé obrázky:)
    Já se dost často řezala o trávu, ale o knížku jsem se poprvé v životě řízla asi před týdnem 😀

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

w

Connecting to %s